XXXVIII sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Na marcowym posiedzeniu radni przyjęli szereg sprawozdań przedłożonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy, także Powiatowy Program Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2014–2019 oraz informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu zduńskowolskiego za rok 2013.

Niejednomyślnie podjęto uchwałę o dokapitalizowaniu Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. kwotą 510.700 zł na realizację zadania wieloletniego dotyczącego rozbudowy i modernizacji tej placówki – radni PiS wstrzymali się od głosu, gdyż uznali, że nie jest to realna próba zmierzenia się z problemem, jaki stanowi konieczność spełnienia przez szpital wymogów standaryzacji do końca 2016 r.; starosta Wojciech Rychlik stwierdził, że kwota ta jest przeznaczona na sporządzenie dokumentacji, która będzie podstawą do ubiegania się o środki zewnętrzne na inwestycje w rozwój infrastruktury szpitala (na forum rady nie było dyskusji nad tym punktem).

Ważnym krokiem w realizacji projektu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego było zatwierdzenie koncepcji zagospodarowania przestrzennego, sporządzonej po styczniowych warsztatach charrette – partnerskie samorządy będą się starały o zaliczenie przedsięwzięcia do kategorii projektów kluczowych, które w trybie specjalnym otrzymają dofinansowanie z nowej puli pieniędzy unijnych (koncepcja zagospodarowania została już przyjęta przez organy uchwałodawcze uczestników projektu MOF).