Etap finałowy V POWIATOWEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się etap finałowy V Powiatowego Konkursu Fizycznego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, I Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli i Zespołu Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie z powiatów: zduńskowolskiego, sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego i pabianickiego. W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizowało 43 uczniów, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 40.

Pierwszym etapem konkursu był test, który był przeprowadzany w każdej ze szkół. Do dzisiejszego etapu zostali zgłoszeni uczniowie, którzy uzyskali minimum 60% punktów lub 5 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkole. Dzisiaj młodzież musiała się zmierzyć z testem zamkniętym oraz zadaniami otwartymi, który opracowali członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej.

Podsumowanie V Powiatowego Konkursu Fizycznego odbędzie się 29 kwietnia br. o godzinie 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli, na który już dziś zapraszamy!