Zapraszamy do udziału w obradach Sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Zduńska Wola, 17.04.2014 r.

Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Sz. P.

Zapraszam na obrady XXXIX sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, którą zwołuję w dniu 25 kwietnia 2014 r. o godz. 10OO, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 595, poz. 645; z 2014 r. poz. 379).

Posiedzenie odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XXXIX sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Ustalenie porządku dziennego obrad.

3. Przyjęcie protokołu z XXXVIII sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.

4. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu Zduńskowolskiego i Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.

5. Powołanie Komisji Uchwał.

6. Sprawozdanie z realizacji zadań zapewniających bezpieczeństwo Sanitarno-Weterynaryjne prowadzonych przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łasku na terenie Powiatu Zduńskowolskiego za rok 2013.

7. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Zduńskiej Woli w 2013 roku.

8. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego Mieszkańców Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2011-2015.

9. Ocena zasobów pomocy społecznej na rok 2013 dla Powiatu Zduńskowolskiego.

10. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej.

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniego Programu Inwestycyjnego.

12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia przez Radę Powiatu Zduńskowolskiego zgody na nabycie przez Powiat Zduńskowolski działek stanowiących część pasa drogowego drogi powiatowej Janiszewice – Wymysłów – Gajewniki, a będących własnością osób prywatnych.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXXIV/104/13 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2014-2025.

14. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXXIV/105/13 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2014.

15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXV/7/14 w sprawie zaciągnięcia kredytu i pożyczki w roku 2014.

16. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze powiatu.

17. Stanowisko Rady Powiatu Zduńskowolskiego w sprawie wprowadzenia budżetu obywatelskiego.

18. Stanowisko Rady Powiatu Zduńskowolskiego w sprawie podziału Miasta Zduńska Wola na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Powiatu Zduńskowolskiego w 2014 r.

19. Interpelacje i zapytania Radnych.

20. Wnioski i oświadczenia Radnych.

21. Sprawy różne.

22. Zakończenie XXXIX sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.

Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Krzysztof Nowak