Certyfikaty dla kadetów z Wojsławic

11 kwietnia uczniowie klas trzecich liceum o profilu policyjnym i strażackim w Wojsławicach otrzymali certyfikaty, które są potwierdzeniem ukończenia specjalistycznych szkoleń – kadeci, poza edukacją w szkole, doskonalili swe umiejętności na obozach sprawnościowych, na zajęciach studyjnych w Komedach w Zduńskiej Woli, Łasku i Poddębicach, w akcjach prewencyjnych na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży; uzyskali karty pływackie, certyfikat z samoobrony, pierwszej pomocy i przeszkolenia strzeleckiego.

Klasy mundurowe utworzono w Zespole Szkół sześć lat temu; w tym roku naukę ukończył trzeci rocznik „policyjny” (72 uczniów) i drugi „pożarniczy” (20 uczniów), 11 uczniów uzyskało odznakę „superkadeta”.

Na uroczystości byli obecni przedstawiciele Komendy Głównej Policji, władz województwa łódzkiego, władz samorządowych z terenu powiatu zduńskowolskiego, służb mundurowych z regionu, władz oświatowych i oczywiście rodzin kadetów. Końcowy pokaz musztry paradnej nagrodzono gromkimi brawami.