DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

Powiat Zduńskowolski gości uczestników VI Wojewódzkich Obchodów Rodzicielstwa Zastępczego, odbywających się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Organizatorami dwudniowego spotkania – obejmującego piątkową konferencję pt. „Rodzina – interwencja – wsparcie – wzmocnienie” oraz sobotni Piknik Rodzin Zastępczych na terenie PMOS – są: Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Miejscem konferencji jest sala bankietowa hotelu „Hades”; program przewiduje szereg wystąpień dotyczących polityki społecznej wobec rodziny, funkcjonowania rodzin zastępczych, metod wspierania rodzin, zagadnień prawnych. W trakcie pierwszej sesji dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek przedstawiła założenia „Wojewódzkiego programu wspierania rodzin i systemu pieczy zastępczej na lata 2014–2020”, wspomniała również o wojewódzkiej karcie rodzin wielodzietnych, która zapewnia jej posiadaczom szereg ulg oferowanych przez instytucje i prywatnych przedsiębiorców uczestniczących w programie na rzecz działań skierowanych do rodzin wielodzietnych. W sesji popołudniowej przewidziana jest dyskusja.

W programie pikniku znalazły się zawody sportowe, różnorodne atrakcje dla dzieci oraz występy podopiecznych Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest obchodzony 30 maja, zgodnie z uchwałą Sejmu RP z 24 maja 2006 r. W imprezie wezmą udział rodziny zastępcze z całego województwa łódzkiego.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg