”Przestańmy biec” - Ogólnopolski Głos Profilaktyki.

14 czerwca 2014 roku Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie organizuję happening ”Przestańmy biec”, który rozpocznie się o godzinie 15:00 w Pajęcznie na Placu Targowym a następnie uczestnicy przemieszczą się pod Ratusz w Pajęcznie.

W przedsięwzięciu wezmą udział Grupy PaT powstałe przy Komendach Powiatowych Policji w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Sieradzu oraz młodzież z ternu powiatu pajęczańskiego. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” to inicjatywa skierowana do młodzieży, która ma na celu zachęcenie jej do życia bez nałogów i uzależnień. W ramach podjętych działań utworzono program, który zamieszczono poniżej:

P R O G R A M

15:00- 15:55 – Happening „ Przestańmy Biec”

- zbiórka na Targowisku Gminnym w Pajęcznie, przywitanie gości i młodzieży, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Strzelce Wielkie oraz pokaz taneczny grupy Mażoretek „IZZY” z Gminy Strzelce Wielkie, pokaz sprzętu ratownictwa  (PSP w Pajęcznie ), pokaz sprzętu policyjnego.

15:55- 16:00 Odczytanie odezwy społeczności „PaT”

- odczytanie odezwy przez prowadzącego Waldemar Kozera lub lidera jednej z grup „PaT”

16:00 – 16:01 Społeczny Zryw Wolnych Serc

- włączenie się w ogólnopolski happening polegający na położeniu prawej dłoni na sercu i przez 60 sekund wybijaniu wspólnie jego rytmu.

16:05 -16:10 Przedstawienie dalszej części programu

16:10-16.30 Przejście ulicami Pajęczna pod Ratusz

16:30-19.00 Przedstawienia grup artystycznych młodzieży z terenu powiatu pajęczańskiego oraz grup „PaT” z Wielunia, Zduńskiej Woli i Sieradza.

- występ grupy „PaT” z Sieradza spektakl „Oddech”

- koncert grupy muzycznej z Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy

- występ grupy „PaT” z Wielunia – spektakl „Sekret”

- koncert grupy muzycznej z Gimnazjum w Pajęcznie