Podpisanie umowy na wykonanie usługi „Opracowanie studium wykonalności na wybrane przedsięwzięcia inwestycyjne w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola – Karsznice”
30-06-2014

W dniu 30 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na wykonanie usługi „Opracowanie studium wykonalności na wybrane przedsięwzięcia inwestycyjne w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola – Karsznice”.

Studium wykonalności stanowić będzie pierwsze z działań w ramach drugiej fazy projektu „Wyznaczenie miejskiego obszaru funkcjonalnego o charakterze transportowo-przemysłowym na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i Powiatu Łaskiego wokół węzła drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola Karsznice oraz magistrali kolejowej Śląsk – Porty” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007-2013 i dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Projekt ten jest projektem partnerskim pięciu jednostek samorządu terytorialnego: Powiat Zduńskowolski, który jest liderem projektu, Powiat Łaski, Miasto Zduńska Wola, Gmina Zduńska Wola oraz Gmina Sędziejowice.

W opracowywanym studium wykonalności analizie zostaną poddane następujące przedsięwzięcia inwestycyjne:

• budowa tzw. „łącznika drogowego S8” pomiędzy drogą krajową 12(14) a drogą ekspresową S8

• przebudowa ciągu komunikacyjnego istniejących dróg powiatowych, mających znaczenie dla dostępności komunikacyjnej pomiędzy miastem Zduńska Wola a wyznaczonym Miejskim Obszarem Funkcjonalnym

• budowa portu multimodalnego

• przebudowa istniejącego układu kolejowego w zakresie tzw. „Karsznickiego Węzła Kolejowego”

• możliwość utworzenia terenów inwestycyjnych wraz z infrastrukturą umożliwiającą ich uzbrojenie.

Studium wykonalności ma na celu zbadanie wykonalności, uzasadnienia społeczno-ekonomicznego, oszacowanie nakładów inwestycyjnych niezbędnych do realizacji inwestycji oraz wstępne określenie zakresu projektowego powyższych przedsięwzięć.

Wykonawcą usługi będzie konsorcjum firm WYG Consulting Sp. z o.o. oraz WYG International Sp. z o.o. z Warszawy.

Kwota opracowania studium wykonalności to 51 660 złotych, przy czym 46 494 złote będą pochodzić z dotacji, a 5 166 złotych będzie stanowić wkład własny wszystkich jednostek realizujących projekt.

Termin wykonania studium został ustalony na 15 września 2014 r.