XLIII sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Na ostatniej sesji radni powiatowi podjęli kilka uchwał okołobudżetowych, m.in. przyjęli do realizacji dwa projekty związane z podniesieniem atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego, które będą wdrożone w dwóch szkołach prowadzonych przez powiat: w Zespole Szkół Elektronicznych oraz w Zespole Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach, gdzie z dodatkowych zajęć skorzysta odpowiednio 110 i 50 uczniów – projekty te mają dofinansowanie z PO Kapitał Ludzki. Włączono także do budżetu dotacje z PFRON – do zakupu 9-osobowego mikrobusu dla Domu Pomocy Społecznej w Przatówku (80 tys. zł: środki PFRON, 40 tys. zł: wkład własny), z WFOŚiGW w Łodzi – na utworzenie ekopracowni w Zespole Szkół Elektronicznych (ok. 39 tys. zł) i w I Liceum Ogólnokształcącym (38 tys. zł).

W trakcie sesji 11 nauczycieli, którzy w ciągu wakacji zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego, złożyło ślubowanie. Dyrektorzy czterech szkół prowadzonych przez Powiat Zduńskowolski: Małgorzata Cieślak (ZSZ nr 1), Tomasz Siemienkowicz (I LO), Ireneusz Stasiak (ZS RCKU), Grzegorz Stasiak (CKU), otrzymali przedłużenie powierzenia stanowiska dyrektora na kolejne pięć lat.