Zapraszamy na obrady XLIV sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Zduńska Wola,18.09.2014 r.

Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Sz. P.

Zapraszam na obrady XLIV sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, którą zwołuję w dniu 26 września 2014 r. o godz. 10OO, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 595, poz. 645; z 2014 r. poz. 379, poz. 1072).

Posiedzenie odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XLIV sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ustalenie porządku dziennego obrad.
  3. Przyjęcie protokołu XLIII sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu Zduńskowolskiego i Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  5. Powołanie Komisji Uchwał.
  6. Informacja z działalności Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zduńskiej Woli za 2013 r.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2015-2017 w Powiecie Zduńskowolskim”.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXI/81/13 Rady Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 25 października 2013 r. w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych oraz niepublicznych szkół i placówek oświatowych dotowanych z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia dotychczasowej drogi gminnej Nr 119110e Szadek-Przatów Dolny do kategorii drogi powiatowej.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie pozbawienia kategorii dróg powiatowych niektórych dróg na terenie Gminy i Miasta Szadek.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej (Przebudowa dogi powiatowej nr 4906E na odcinku Janiszewice-Wymysłów-Gajewniki–etap II).
  12. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej (Przebudowa ulicy Widawskiej nr 4932E wraz ze skrzyżowaniem z ul. Piotrkowską w Szadku).
  13. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i udzielenia pomocy finansowej (Przebudowa drogi gminnej Nr 119001E Beleń-Strońsko, Gmina Zapolice).
  14.  Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i udzielenia pomocy finansowej (Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Czechy, Gmina Zduńska Wola).
  15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia przez Radę Powiatu Zduńskowolskiego zgody na nabycie przez Powiat Zduńskowolski części działek zajętych pod drogę powiatową ul. Świerkową w Zduńskiej Woli, a będących własnością osób prywatnych.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie opłat za usuwanie pojazdów z dróg na terenie Powiatu Zduńskowolskiego na koszt właściciela i przechowywanie tych pojazdów na wyznaczonym parkingu strzeżonym w 2015 roku.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniego Programu Inwestycyjnego.
  18.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXXIV/104/13 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2014-2025–FK.25/14.
  19.  Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXXIV/105/13 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2014 - FK.26/14.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2014 – FK.27/14.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Z-cy Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.
  22.  Interpelacje i zapytania Radnych.
  23.  Wnioski i oświadczenia Radnych.
  24.  Sprawy różne.
  25.  Zakończenie XLIV sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.

Rady Powiatu Zduńskowolskiego

Krzysztof Nowak