Nowa ekopracownia w I LO

Otwarto dziś ekopracownię biologiczno-chemiczną w I LO w Zduńskiej Woli. Jak mówiła nauczycielka biologii i chemii Anna Strykała „Taka pracownia to marzenie każdego nauczyciela”.

Sala została wyremontowana i wyposażona w nowy, multimedialny sprzęt naukowy, jak i również w stół do przeprowadzania doświadczeń naukowych. Podczas otwarcia uczniowie przedstawili pierwsze badanie, którego dokonali na nowym sprzęcie.

Utworzenie pracowni zostało zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”, Powiatu Zduńskowolskiego oraz wkładu własnego I LO.

„Ty jeden decydujesz jaki jest i będzie świat” – taka maksyma towarzyszyła utworzeniu ekopracowni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli.