DODATKOWY NABÓR do projektu 'Przedsiębiorca 50+"

Powiat Zduńskowolski ogłasza

nabór dodatkowy

w dniach 10.10.2014-17.10.2014

do projektu „Przedsiębiorca 50+”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia,
Priorytet VI rynek pracy otwarty dla wszystkich, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do udziału w naborze zapraszamy osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej:

•  powyżej 50 roku życia,
  • zamieszkujące teren powiatu zduńskowolskiego,
  • bezrobotne lub pozostające bez zatrudnienia.

Warunkiem uczestnictwa w naborze dodatkowym jest gotowość do założenia działalności gospodarczej w terminie do 31 października 2014r.

W ramach projektu przewidziano następujące formy wsparcia dla jego uczestniczek/uczestników wyłonionych w naborze dodatkowym:

•  wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej w wysokości 30 000 zł,
  • wparcie pomostowe podstawowe: comiesięczna pomoc finansowa
    w wysokości do 1 600 zł przez okres 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy o udzielenie wsparcia.

Zasady przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości oraz zasady dodatkowego naboru wniosków reguluje „Regulamin przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „Przedsiębiorca 50+” stanowiący załącznik do Uchwały nr IV/88/14 Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 30 czerwca 2014r. dostępny na stronie internetowej www.powiatzdunskowolski.pl w zakładce „Przedsiębiorca 50+” oraz w biurze projektu- pokój nr 11 w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego 25.

Wnioskując o wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej należy złożyć następujące dokumenty:

1.  Formularz wniosku o udzielenie wsparcia finansowego na uruchomienie działalności gospodarczej - załącznik nr 3 do Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „Przedsiębiorca 50+”,
  2. Harmonogramu rzeczowo–finansowego planowanego przedsięwzięcia - załącznik nr 4 do Regulaminu,
  3. Biznesplan - załącznik nr 5 do Regulaminu,
  4. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis, będący Załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010r. (Dz.U. Nr 53, poz. 311) - załącznik nr 6 do Regulaminu, wraz z kopiami zaświadczenia o wcześniej udzielonej pomocy de minimis o ile ta została udzielona,
  5. Kwestionariusz osobowy - załącznik nr 1 do Regulaminu

Wnioskując o podstawowe wsparcie pomostowe finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej należy złożyć następujące dokumenty:

Formularz wniosku o udzielenie wsparcia finansowego na uruchomienie działalności gospodarczej stanowiący załącznik nr 11 do Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „Przedsiębiorca 50+”. Wniosek winien  zawierać załącznik w postaci szacunkowego zestawienia wydatków, na które będzie przeznaczone finansowe wsparcie pomostowe.

Dokumenty należy składać w terminie od 10.10.2014 r. do 17.10.2014 r. w godzinach 8.00 – 15.00 w Biurze Projektu- pokój nr 11 Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego 25.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru i warunków uczestnictwa w projekcie można uzyskać również na stronie internetowej www.powiatzdunskowolski.pl oraz pod numerem tel. 43 823 22 04 wew. 107

Osoba do kontaktu: Kinga Kras