Aktywna Dolina Rzeki Warty - konsultacje

Plan Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty jest wynikiem wspólnego przedsięwzięcia miast: Sieradz i Zduńska Wola, gmin wiejskich: Zduńska Wola i Zapolice oraz Powiatu Zduńskowolskiego, które zawarły partnerstwo na rzecz rozwoju tego Obszaru. Główną ideą łączącą Partnerów jest stworzenie warunków do rozwoju turystyki, szczególnie turystyki aktywnej, oraz promocja atrakcji regionu w kraju i za granicą. Żadna z gmin tworzących partnerstwo samodzielnie nie dysponuje wystarczającą ilością atrakcji, na bazie których można stworzyć ciekawy program kilkudniowego pobytu turysty. Tylko wspólne i długotrwałe działanie jest gwarantem wykreowania nowych produktów turystycznych oraz marki turystycznej Obszaru. Współpraca samorządów umożliwi pozyskanie środków unijnych, gdyż w obecnym okresie programowania premiowane będą przedsięwzięcia partnerskie, ukierunkowane na wzmacnianie powiązań funkcjonalnych i przestrzennych, wynikające ze Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego.

Przedstawiamy Państwu projekt dokumentu „Plan Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem regionu do zapoznania się z treścią dokumentu oraz wyrażenia swoich opinii na temat jego zawartości.

Spotkania konsultacyjne odbędą się w następujących terminach:

• 20 października 2014 roku, godz. 14.00 – sala konferencyjna Urzędu Gminy Zapolice (Plac Strażacki 5, 98-161 Zapolice).
  • 21 października 2014 roku, godz. 10.00 – Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zduńskiej Woli (ul. Dolna 41, 98-220 Zduńska Wola).
  • 21 października 2014 roku, godz. 14.00 – sala konferencyjna (B) Urzędu Miasta Sieradza (Plac Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz).

Uwagi do projektu Planu można również zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego zamieszczonego poniżej. Wypełniony formularz należy przesłać w terminie do 21 października 2014 roku na adres mailowy: aktywna_dolina@sieradz.eu lub złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego 25 – sekretariat Starosty (pok. nr 8).