III Bieg Niepodległości Zduńska Wola–Strońsko

W ramach powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2014 r. odbędzie się III Bieg Niepodległości Zduńska Wola–Strońsko, pod hasłem: „BIEG OTWARTYCH SERC”.

Biegacze wystartują z Placu Wolności w Zduńskiej Woli tuż po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trasę licząca ok. 10 km wyznaczono wzdłuż ul. Kościelnej, ul. Widawskiej, dalej drogą do Zapolic, tam ul. Główną, aż do pierwszego skrzyżowania, na którym należy skręcić w prawo, w drogę prowadzącą do pomnika upamiętniającego odzyskanie niepodległości przy cmentarzu w Strońsku, gdzie wyznaczono metę.

100 biegaczy, którzy pokonają wyznaczony dystans jako pierwsi, otrzyma pamiątkowe medale. W tym roku przewidziane zostały nagrody rzeczowe: za pierwsze trzy miejsca w kategorii kobiet oraz w kategorii mężczyzn. Natomiast na najmłodszego i najstarszego zawodnika czekać będzie niespodzianka na mecie. Dla wszystkich uczestników po odbytym biegu przewidziany został posiłek regeneracyjny.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, który mieści się w Zduńskiej Woli przy ul. Królewskiej 10, tel. (43) 825 45 88, e-mail: promocja@powiatzdunskowolski.pl; dodatkowych informacji udziela Anna Stoczkowska, pracownik Wydziału.

Formularz zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej powiatu i po wypełnieniu odesłać drogą elektroniczną lub złożyć osobiście w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu.

Uczestnicy biegu są zobowiązani do zapoznania się z regulaminem (załącznik).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 listopada.

Również w dniu biegu tj. 11 listopada istnieje możliwość zapisu na bieg. Należy wtedy zgłosić się w godzinach od 11.00 do 12.00 w Biurze Zawodów znajdującym się przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli, ul. Getta Żydowskiego 4.

ZAPRASZAMY!

Baner na strone kalendarz imprez 2016.jpg