OSTATNIA SESJA RADY POWIATU ZDUŃSKOWOLSKIEGO

Ostatnia sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego upłynęła z miłymi akcentami i na pewno zostanie zapamiętana.

Wszystko rozpoczęło się od nadania odznaczeń państwowych pracownikom Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli za długoletnią służbę. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczył Pan Paweł Bejda – Wicewojewoda Łódzki, następującym osobom:

•  Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została odznaczona Pani Jolanta Półgrabia.
  •  Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę został odznaczony Pan Włodzimierz Piegat.
  •  Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę został odznaczony Pan Piotr Pacelt.

Na specjalne zaproszenie Rady na sesję przybył Zespół Wokalny „WRZOS”, który na międzypowiatowym przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewanych, który odbył się 20 września br., w Ozorkowie zajął I miejsce. Sesja była świetną okazją do gratulacji i wysłuchania zwycięskiego repertuaru.

Głównym tematem sesji było przedstawienie przez Panią Barbarę Kałużewską prezesa Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego sp.zo.o. sprawozdania finansowego z funkcjonowania Szpitala. Przy tej kwestii został również poruszony temat rozbudowy szpitala.

Radni skupili swoją uwagę również na pracach związanych z Planem Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty.

W związku z tym, że była to już ostatnia sesja IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, obrady zakończyły podziękowania przekazane każdemu radnemu tej kadencji. Dodatkowo na pamiątkę, każdy z radnych otrzymał pamiątkowe zdjęcie.

Zgodnie z art. 15 ustawy o samorządzie powiatowym, warto dodać, że „pierwszą sesję nowo wybranej rady powiatu zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 7 dni po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów do rad na obszarze kraju”.