125 milionów dla Portu Multimodalnego Zduńska Wola - Karsznice
21-11-2014

Dziś podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień potwierdził, iż projekt MOF Zduńska Wola – Karsznice, o który jako lider wnioskował powiat zduńskowolski został zapisany w Kontrakcie Terytorialnym Województwa Łódzkiego. Jest on jednym z trzech priorytetowych działań rozwoju województwa łódzkiego.

Projekt MOF to nie tylko logistyczny potencjał modernizacji linii kolejowych , ale również stanie portem w pełnym znaczeniu, stworzy miejsca pracy, miejsca dla przedsiębiorców – wskazywać będzie kierunki rozwoju terenów, które będą uwzględniały nie tylko utworzenie „spójnego systemu rozbudowy infrastruktury drogowej”, ale również rozbudowę infrastruktury komunalnej (sieci kanalizacji, energetycznej, gazowej).

Kwota, która została zapisana w kontrakcie czyli 125 000 000,00 zł może w najbliższej przyszłości zostać zwiększona, jeżeli beneficjenci będę wykazywać taką potrzebę.

Dziś PORT MULTIMODALNY ZDUŃSKA WOLA –KARSZNICE został przybliżony krok milowy do realizacji. Rozwój Karsznice, powiatu zduńskowolskiego stał się realny.

PREZENTACJA: