strzałka do góry
31.03.2015 07:56:22 (Aktualizacja: 31.03.2015 07:56:22)

Ozdoby wielkanocne nagrodzone

Wczoraj podsumowano konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na wykonanie ozdób wielkanocnych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

(fot. nasze.fm)

Uczestnicy mogli brać udział w czterech kategoriach tematycznych (dowolnie wybranej lub we wszystkich jednocześnie). Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną pracę w danej kategorii.

KATEGORIA I
Wykonanie tradycyjnego ozdobnego jaja wielkanocnego - kraszanki, pisanki, wylepianki. Technika plastyczna dowolna. Tematyka wzorów winna nawiązywać do polskiej tradycji wielkanocnej.
KATEGORIA II
Wykonanie ozdobnej palmy wielkanocnej opartej na tradycyjnych surowcach: rokicie, żarnowcu, innych roślinach zielonych lub suchych, bibułce.
KATEGORIA III
Ozdoby stołu wielkanocnego - baranki, zajączki, kurczaczki, wianki itp. Materiał i technika wykonania dowolna. Tematyka i wyraz artystyczny winny nawiązywać do polskiej tradycji wielkanocnej.
KATEGORIA IV
Wykonanie kartki świątecznej. Technika dowolna.

Jury w składzie: Krystyna Gołębowska - plastyk, artystka malarka, członek Klubu Pracy Twórczej przy WDK w Sieradzu, Ewa Kubalańca - nauczyciel tkaniny artystycznej i projektów ubioru w Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli i Jolanta Bryl - plastyk dokonało przeglądu 209 prac ze szkół i placówek z całego powiatu zduńskowolskiego.

KATEGORIA I - PISANKA WIELKANOCNA
I miejsce
Kazek Michał - lat 9, Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach,
Grzanek Krzysztof - lat 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli,
Pol Nikola - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli,

Łuczak Kamil - lat 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli,

KATEGORIA II - PALMA WIELKANOCNA
Przybysz Patrycja - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli,
Zawlik Igor - lat 13, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli,
Raszewska Oliwia - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli,

Taczała Wiktoria - lat 8, Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli,

KATEGORIA III - OZDOBY WIELKANOCNE
Kaczmarek Dominika - lat 13, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli,
Zawlik Igor - lat 13, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zduńskiej Woli,
Domagała Natalia - lat 12, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach,

Wyróżnienie:
Krajewska Katarzyna - lat 13, Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Janiszewicach,

KATEGORIA IV - KARTA WIELKANOCNA
Dobroń Daria - lat 13, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli
Pośpiech Zuzanna - lat 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli,
III miejsce
Kowalczyk Zofia - lat 8, Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach,

Grzanek Krzysztof - lat 6, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli,

Wystawę pokonkursową można jeszcze oglądać do 17 kwietnia 2015.

mka
Komentarzy: 0

Oszuści internetowi nie próżnują. W ciągu kilku dni, do zduńskowolskiej komendy zgłosiło się 10 osób, które dały się oszukać cyberprzestępcom. Zduńskowolanie podawali obcym osobom kody blik, instalowali aplikacje umożliwiające zdalnie sterowanie ich telefonem lub komputerem, chcieli szybko się wzbogacić i wpłacali pieniądze na fałszywe platformy inwestycyjne. Policja apeluje o ostrożność w sieci i rozsądek w kontaktach z osobami z drugiej strony monitora.

Na ostatniej w mijającej kadencji sesji spotkała się dziś, 25 kwietnia, Rada Miasta Zduńska Wola. Obrady były okazją do podsumowania kadencji 2018-2024 i podziękowania radnym za ponad pięć lat pracy w miejskim samorządzie.

region

Europejski Dzień Praw Pacjenta to dobra okazja, by przypomnieć o prawach pacjenta i o tym, że będąc świadomym i aktywnym pacjentem, możemy mieć wpływ na system opieki zdrowotnej. Pacjenci, którzy mają trudności z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mogą złożyć skargę do NFZ.

Nasze Radio 104,7 FM

Gdyby Nie Ty V.2
Oddział Zamknięty

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie