strzałka do góry
07.08.2015 11:32:04

14-15 sierpnia 6. Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Kolbego

Przed nami 6. Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Dni powiatu obejmować będą uroczystości religijno-patriotyczne, imprezy sportowe i kulturalne, a także akcje społeczne.

(fot. nasze.fm)

W programie znajdą się uroczyste msze św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz w bazylice mniejszej, złożenie kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, a wśród imprez sportowych: Powiatowy Turniej Ulicznej Piłki Koszykowej, podsumowanie Powiatowego Turnieju Szóstek o Puchar Starosty Zduńskowolskiego.

W części artystycznej w koncercie Trzech Tenorów wystąpią artyści Operetki Poznańskiej oraz gwiazda wieczoru - Zespół Leszcze z Katarzyną Pakosińską.

Po raz kolejny imprezie towarzyszyć będzie Dzień Dawcy, w ramach którego możliwa będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, pobieranie krwi i rozdawanie oświadczeń woli, dotyczących przekazania po śmierci organów do przeszczepu.

Jednym z punktów programu tegorocznych Dni Powiatu będą działania prowadzone wspólnie ze zduńskowolskim szpitalem powiatowym, związane z profilaktyką prozdrowotną. Przychodząc na teren imprezy (PMOS, ul Dolna 41) będzie można:

• wykonać badania profilaktyczne w kierunku wczesnej diagnostyki nadciśnienia i cukrzycy (pomiar ciśnienia, badania poziomu glukozy we krwi) oraz skorzystać z konsultacji lekarskiej w przypadku ujawnienia nieprawidłowości;
  • uczestniczyć w pogadance na temat zdrowego trybu życia, stosowania diety w cukrzycy i chorobach układu krążenia;
  • skorzystać z porad położnej środowiskowo-rodzinnej w zakresie ciąży, porodu i pielęgnacji noworodka oraz porad fizjoterapeuty w zakresie aktywności fizycznej i zachowania sprawności ruchowej;
  • skorzystać z zaproszenia dla kobiet na badanie cytologiczne z numerem kontaktowym położnej środowiskowo-rodzinnej (po uzgodnieniu telefonicznym każda kobieta będzie mogła zgłosić się do Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy ul. Królewskiej 29 na pobranie materiału cytologicznego).

mka
Komentarzy: 3