strzałka do góry
19.12.2016 13:03:22
region

Świąteczny konkurs kulinarny

Już po oraz piąty w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odbył się Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny "Potrwa wigilijna i bożonarodzeniowa". W tym roku do gotowania zaproszono również gimnazjalistów.

(fot. nasze.fm)

Zaprosiliśmy w tym roku również gimnazjalistów, bo chcieliśmy, żeby też zobaczyli jak to jest brać udział w takim konkursie. Drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce dzień później miała szanse rywalizować z drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych. Poszło im bardzo dobrze. Przez dwa dni zmagań mieliśmy w sumie 40 uczestników. Przede wszystkim królowała ryba, bo był karp, sum, dorsz. Był też królik czy śliwka. Obracaliśmy się w tym klimacie świątecznym i wigilijnym - zaznacza Lucyna Gara ze wojsławickiego zespołu szkół.

Potrawy oceniało jury w składzie: Carlos Gonzalez Tejera, Marcin Piotrowski, Anna Kołodziej oraz Agnieszka Klimczak.

WYNIKI:
Szkoły gimnazjalne:

1. Dariusz Pintera i Mariusz Blesiński (PG Szadek) – pierogi z rybą
  2. Katarzyna Sowińska i Wiktoria Grącka (PG w Łasku) – kutia
  3. Ewa Ziętala i Paulina Brejt (PG 3 w Zduńskiej Woli) – krokieciki z sosem
Szkoły ponadgimnazjalne:
  1. Anna Janucik i Bartłomiej Cichy (ZS nr 1 w Wieluniu) – filet z suma w ziołowej skórce
  2. Patrycja Walczak i Anna Kaźmierczak (ZS nr 1 w Wieluniu) – udko królicze, suszone prawdziwki, orzechowe kaszotto gryczane, konfitura z czerwonej kapusty z sosem śliwkowo – orzechowym.
  3. Klaudia Żywica i Weronika Ułańska (ZS w Karsznicach) – dorsz zawijany w pesto, podawany z grzybowym kaszotto i zielonym sosem.
Konkursowi towarzyszył również pokaz gastronomiczny jaki wykonał Carlos González Tejera "Tajemnice kuchni sous vide" oraz pokaz gastronomiczny "Czarodziejska kuchnia" w wykonaniu Marcina Piotrowskiego, uczestnika programu Top Chef.

ws
Komentarzy: 4