Hufiec Pracy 5-15. Zajęcia edukacyjne
20-01-2017

Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli zorganizował zajęcia edukacyjne dotyczące historii Miasta Zduńska Wola z wykorzystaniem gry planszowej „Miasto Dwóch Herbów”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Celem zorganizowanych zajęć było poznawanie historii miasta za pomocą dostępnych środków wyrazu. Jak podkreślają organizatorzy, zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem gier planszowych to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu, wolnego od przemocy i uzależnień. Jest to jednocześnie zabawa i narzędzie edukacyjne. Gry planszowe są ważnym i wiodącym środkiem kształtowania odpowiednich funkcji postaw i nastawień wobec nauki, pracy i innych osób. Funkcje jakie one pełnią odgrywają więc bardzo ważną rolę w umysłowym i społecznym rozwoju młodzieży.

Wychowawca Hufca Pracy Joanna Siemińska z młodzieżą podczas gry

Kadra wychowawcza Hufca Pracy z uczestnikam