Ogólnopolski konkurs poetycki
20-01-2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika zaprasza do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika. Termin nadsyłania wierszy upływa 31 marca.

Sposobem na upamiętnienie osoby Stanisława Czernika - pedagoga, poety, prozaika, twórcy kierunku w poezji zwanego autentyzmem a także badacza folkloru i tłumacza -  jest organizowany przez Bibliotekę Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika. Tradycje konkursu sięgają 1986 r., kiedy odbyła się jego pierwsza, wtedy lokalna edycja. W kolejnym roku objął on już całą Polskę i po jego rozstrzygnięciu wydano pierwszy zbiór wierszy laureatów pt. „Otwieranie samotności”.

Szczegóły na stronie internetowej organizatora: http://www.bp.ostrzeszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=54&strona=1&prywatnosc=tak