IKS „Start” zaprasza na swoje mecze tenisowe
06-03-2017

11 marca o godz.13.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli rozegrany zostanie mecz IV ligowy IKS „START” II Zduńska Wola – STS ZS Nr 1 Pong Wieluń. Tego samego dnia o godz. 16.00 w tej samej sali gimnastycznej – mecz II ligowy: IKS „START” Zduńska Wola – KS Energetyk AMŁ Dzianiny Łódź. Na 12 marca zaplanowano dwa mecze wyjazdowe drużyn sekcji tenisa stołowego przy IKS „Start."

Sekcja tenisa stołowego przy IKS „Start” liczy obecnie ponad 30 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, przeważają chłopcy i mężczyźni. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli. Trenerem jest pan Bogusław Pabich.

Klub IKS „START” ma zgłoszone dwie drużyny do rozgrywek ligowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Pierwsza drużyna gra w II lidze i zajmuje po dotychczas rozegranych pojedynkach sezonu 2016/2017 pierwsze miejsce i ma bardzo duże szanse na grę w barażach o I ligę. Nasi dwaj zawodnicy: Tomasz Wiśniewski i Przemysław Gierak zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej rozgrywek drużynowych. Oprócz tego ta drużyna bierze udział w rywalizacji drużyn w Pucharze Polski i obecnie zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, który odbędzie się 25 marca 2017 r. w Rawie Mazowieckiej.

Druga drużyna gra w IV lidze i zajmuje również po dotychczas rozegranych meczach pierwsze miejsce. Awans do III ligi jest w zasięgu dla tej drużyny.

Zawodnicy sekcji uczestniczą również w rozgrywkach indywidualnych zajmując czołowe miejsca na Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych oraz biorą udział w rozgrywkach międzyszkolnych zajmując czołowe miejsca w finałach wojewódzkich reprezentując szkoły naszego miasta i powiatu.