Najlepsi młodzi fizycy. Podsumowanie konkursu
11-04-2017

Poznaliśmy najlepszych młodych fizyków w naszym rejonie. W I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli uroczyście podsumowano VIII edycję Konkursu Fizycznego dla Klas II Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 68 uczniów. 28 z gimnazjów oraz 40 ze szkół ponadgimnazjalnych reprezentujących szkoły ze Zduńskiej Woli, Sieradza, Janiszewic, Szadku, Czech, Lutomierska, Zapolic, Pabianic, Bełchatowa, Wielunia i Poddębic.

Nagrodzeni w kategorii szkół gimnazjalnych to:

I miejsce Franciszek Zieliński - PG 1 Zduńska Wola

II miejsce Martyna Rosiak - PG1 Zduńska Wola , Łukasz Suchański - GG Czechy

III miejsce Monika Włodarczyk - GG Janiszewice

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Michał Lemański - I LO Wieluń

II miejsce Artur Krawczyk - I LO Pabianice

III miejsce Weronika Raducka - I LO Wieluń.

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie wyróżnionym i nagrodzonym.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu jego finalistów oraz wyróżnionych uhonorowano nagrodami, ufundowanymi przez patronów honorowych wydarzenia. Wręczono także podziękowania nauczycielom przygotowującym uczestników konkursu.

Tajemnice powstawania niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, jakimi są pioruny, cyklony, tornada, tajfuny i huragany przybliżył zebranym pan Cezary Koneczny, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej w Łodzi.

Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowało Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej w Łodzi.

Patronat honorowy objęli Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski, Henryk Staniucha, Wójt Gminy Zduńska Wola, Witold Oleszczyk, Wójt Gminy Zapolice, Artur Ławniczak, Burmistrz Gminy i Miasta Szadek oraz firma ICOPAL Sp. z o.o.

Konkurs zorganizowali I Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli oraz Zespół Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach.