Będą nowe książki
21-04-2017

Powiat Zduńskowolski otrzymał dotację celową na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

W ramach powyższego programu dofinansowanie otrzyma II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli.

Kwota przyznanej dotacji to 12.000 złotych. Dodatkowo na realizację zadania Powiat Zduńskowolski przekaże 3.000 złotych jako wkład własny.

W ubiegłym roku z takiego dofinansowania na zakup nowości wydawniczych skorzystały dwie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat: Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli oraz Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli.

Planowane zakupy książek będą konsultowane z uczniami i rodzicami, a także z Biblioteką Pedagogiczną.

Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole oraz działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym.

Celem programu jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych i pedagogicznych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych, a także rozwój współpracy pomiędzy szkołami a bibliotekami publicznymi i pedagogicznymi.