W Zduńskiej Woli zwyciężył Polak!
29-06-2017

Grzegorz Stępniak z grupy Wibatech 7R Fuji zwyciężył w I etapie Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Tuż za nim uplasował się drugi z Polaków – Alan Banaszek z CCC SPRANDI Polkowice. Jako trzeci linię mety przejechał Holender Johim Ariesen z grupy METEC.

Ponad 130 zawodników z 10 państw w pierwszym etapie Wyścigu pokonało 86,8 km na trasie z Łodzi do Zduńskiej Woli.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy kibicowali z nami wzdłuż trasy przejazdu!

Kierowców - przepraszamy za utrudnienia.

Tego samego dnia, kolarze wyruszyli na trasę II etapu z Tomaszowa do Kielc. Wyścig zakończy się w sobotę 1 lipca w Lublinie.

W ramach wydarzenia ścigali się również najmłodsi uczestniczący w Mini Wyścigu "Solidarności." Wszyscy zawodnicy byli w doskonałej kondycji i osiągnęli świetne wyniki.

Współorganizatorem mety w Zduńskiej Woli wraz z NSZZ "Solidarność" Ziemi Łódzkiej był Powiat Zduńskowolski.