XXXI sesja V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego
30-06-2017

Zakończyły się obrady XXXI sesji V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Posiedzenie odbyło się w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. Sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego była też okazją do wyróżnienia zduńskowolskich tenisistów stołowych z Integracyjnego Klubu Sportowego „Start” , którzy awansowali do 1. Ligi w swojej dyscyplinie. To ogromny, historyczny sukces zduńskowolskiego tenisa stołowego. Gratulujemy!

Radni przyjęli sprawozdanie z realizacji zadań zapewniających bezpieczeństwo sanitarno-weterynaryjne prowadzonych przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łasku na terenie powiatu zduńskowolskiego za rok 2016.

Podjęto uchwałę w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie wspólnej budowy pomnika upamiętniającego uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.

Podjęto także uchwały dotyczące upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej - dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 3725E na odcinku Górna Wola - Wilamów oraz w sprawie zmian w uchwale dotyczącej Statutu Powiatu Zduńskowolskiego.

Podjęcie uchwał w sprawie zmian w Uchwale dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2017-2035 oraz w sprawie zmian dotyczących budżetu na rok 2017 zakończyło porządek obrad.