Orszak 3 Króli w Zduńskiej Woli
08-01-2018

Już po raz czwarty zduńskowolskie parafie zaprosiły mieszkańców miasta na tradycyjny Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta w sobotę, 6 stycznia. W tym roku udział w wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy parafian.

Święto Trzech Króli w Zduńskiej Woli rozpoczęło się od mszy we wszystkich parafiach zduńskowolskich o godz. 12.30.

Ulicami miasta przemaszerował: Orszak Złoty - Gwiazdy Betlejemskiej z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , Czerwony króla Kacpra z Parafii św. Antoniego przy ul. Łaskiej, Orszak Zielony - króla Baltazara z Parafii św. Maksymiliana z osiedla Południe i Niebieski króla Melchiora z Parafii św. Pawła przy ul. Zielonej.

Wszystkie grupy spotkały się przy ulicy Piwnej skąd przeszły na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie odegrano jasełka "Na dworze króla Heroda" oraz złożono dary  Jezusowi.

Patronat honorowy nad Orszakiem objęli : ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering, Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski, Piotr Niedźwiecki, Prezydent Miasta Zduńska Wola, Henryk Staniucha, Wójt Gminy Zduńska Wola.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto XII Miejsko - Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę i Ozdobę Bożonarodzeniową.

jumultithumb_joomla-ua.org.jpg