naglowek.jpg
 
Aktualności
Wspomnienie lata
09-10-2018

Piękno na przestrzeni lat zaliczane było do kategorii pojęć z zakresu estetyki i filozofii. W starożytnej Grecji, jego znaczenie było znacznie szersze niż w okresie późniejszym i utożsamiano je przede wszystkim z ideą dobra, duchowości i moralności. W okresie renesansu natomiast, patrzono na piękno w kontekście dzieł jego poszczególnych artystów. Kilka wieków później, niemiecki filozof – Immanuel Kant skonstatował, że piękne jest to, co podoba się powszechnie i bezpośrednio.

8 października w saloniku wystawienniczym MBP w Zduńskiej Woli miała miejsce inauguracja wernisażu fotograficznego studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Autorami prac są: Ewa W. Klimczak, Jadwiga Guć, Teresa Nawrotkiewicz, Maria Stachurska, Wiesława Geisler, Jan Lepczyński.  

Wspomnienie Lata to wernisaż kilkudziesięciu fotografii przedstawiających piękno dzikiej przyrody, bioróżnorodność świata, Polski a zwłaszcza Zduńskiej Woli. Połączenie doświadczenia, umiejętności fotografowania przyrody, a także wiedza o dziedzinie, w której specjalizują się poszczególni autorzy zdjęć sprawiają, iż wystawa posiada wysokie walory estetyczne i edukacyjne.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg