„Jak to drzewiej bywało, czyli żniwa w Strońsku”
20-07-2017

W najbliższą niedzielę 23 lipca w Strońsku mieszkańcy naszego regionu będą mieli okazję zobaczyć, jak dawniej wyglądały żniwa. Stowarzyszenie „Strońska Czar” organizuje inscenizacje zatytułowaną „Jak to drzewiej bywało, czyli żniwa w Strońsku”.

Impreza ma przypomnieć jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały żniwa. Był to czas, kiedy życie całej wsi toczyło się wokół ciężkiej pracy na polu i kiedy wszystko wykonywało się ręcznie.

Widok kosiarzy i zbieraczek oraz kop zboża suszącego się na polach były częste jeszcze w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. W niedzielę w Strońsku będzie można przywołać wspomnienia. Dla wielu młodych ludzi, którym dziś żniwa kojarzą się z rykiem kombajnów na polach może to być ciekawe doświadczenia.

W Strońsku będzie można zobaczyć kosiarzy, żniwiarki i sposób w jaki koszono żyto. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie dawnych pieśni, opowieści, które w dawnych czasach towarzyszyły pracom w polu.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 w Parku w Strońsku, skąd nastąpi przejście na pole.