Wolontariusze oczyszczają rzeki
25-07-2017

Młodzi wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach kontynuowali akcję oczyszczania rzek w naszym regionie. Ich grupa organizuje spływy kajakowe dla wszystkich chętnych połączone ze sprzątaniem rzek.

Spływ rozpoczęli o godz. 10:30 w Górkach Grabińskich, a zakończyli o godz. 15:00 w Strońsku. W akcji uczestniczyło 30 kajakarzy, którzy pokonali 15 km. Spływ był trzecim z zaplanowanych pięciu w ramach projektu "Dajemy dobry przykład".

Projekt polega na organizacji 5 marszów nordic walking i 5 spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem szlaków pieszych i wodnych. Młodzi wolontariusze na realizację swojego pomysłu pozyskali blisko 5.000 zł z konkursu "Grant na lepszy start 2017", współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Dzisiaj płynęliśmy po dwóch rzekach - Warcie i Widawce. Trasa nie należała do łatwych, szczególnie na wysokości Rembieszowa. Pozostałości starego młyna i dużo powalonych drzew utrudniały płynięcie ale uczestnicy pomagali jeden drugiemu i wspólnymi siłami udało się ją pokonać - mówi Tomasz Woźniak, koordynator projektu.

Fot. Tomasz Woźniak