Uczciliśmy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
02-08-2017

Uczciliśmy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, bohaterskiego zrywu niepodległościowego mieszkańców stolicy.

Uroczystość z tej okazji miała miejsce przy tablicy upamiętniającej zduńskowolan, którzy uczestniczyli w tym doniosłym wydarzeniu.

Punktualnie o 17:00, czyli w godzinę "W" zawyły syreny. Głos zabrali Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski oraz Piotr Niedźwiecki, Prezydent Miasta Zduńska Wola.

Przy tablicy pamiątkowej kpt. Władysława Jachowicza oraz pozostałych uczestników Powstania ze Zduńskiej Woli złożone zostały wiązanki kwiatów.

W strażnicy OSP przy Dąbrowskiego można było zobaczyć dioramę historyczną, przygotowaną przez G.R.H "Chrobry I".

Uroczystość zorganizowali Powiat Zduńskowolski oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Chrobry I.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg