04-09-2017

Kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Wniosek o dofinansowanie projektu „Rozwój infrastruktury lekkoatletycznej wraz z budową systemu nawadniania boisk do piłki nożnej na terenie PMOS w Zduńskiej Woli”, złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej („Orliki lekkoatletyczne”) - edycja 2017 został pozytywnie oceniony i znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania.

Planowana inwestycja jest kontynuacją realizowanych w latach 2013-2014 oraz 2015-2016 projektów inwestycyjnych w infrastrukturę sportową na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (PMOS) w Zduńskiej Woli.

Celem projektu jest poprawa stanu infrastruktury lekkoatletyczne zlokalizowanej na terenie PMOS, zwiększenie atrakcyjności i jakości zajęć sportowych prowadzonych na terenie PMOS oraz możliwość organizowania imprez sportowych o charakterze lokalnym i regionalnym, na certyfikowanym obiekcie.

Realizacja projektu pozwoli na stworzenie nowoczesnego obiektu sportowego spełniającego wymagania i standardy obiektów lekkoatletycznych certyfikowanych przez PZLA. Będzie to pierwszy obiekt lekkoatletyczny certyfikowany, znajdujący się na terenie powiatu zduńskowolskiego, zlokalizowany w wiodącym ośrodku lekkoatletycznym.

Planowany do realizacji projekt zlokalizowany jest na terenie boiska od strony ul. Piwnej i Kobusiewicza.

Przedmiotem projektu jest wykonanie m.in.:

- nowej bieżni okrężnej sześciotorowej 400-metrowej z bieżnią prostą 110-metrową sześciotorową

W rejonie bieżni planuje się budowę innych urządzeń sportowych takich jak:

- dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku,

- rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów na murawie,

- rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów z mączki ceglanej,

- skocznia do skoku wzwyż,

- rzutnia do rzutu oszczepem,

- rów z wodą,

- studni głębinowej przeznaczonej do celów nawodnienia boiska piłkarskiego trawiastego,

- ogrodzenie panelowe wydzielające.

Wyposażenie lekkoatletyczne uzgodnione z PZLA.

W ramach infrastruktury dodatkowej niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania obiektu sportowego zaplanowano:

- budowę chodników pozwalające na dojście do istniejących trybun.

- budowę ciągu pieszo-rowerowego od bramy od strony ulicy Kobusiewicza w stronę mostka na rzece. Ciąg ten zostanie oświetlony.

- wymianę ogrodzenia od strony ulicy Kobusiewicza wraz z wyminą ogrodzenia od strony południowo-wschodniej z dwoma bramami wjazdowymi i furtką.

- budowę zjazdu publicznego od ul. Kobusiewicza

Termin realizacji projektu to 01.03.2018 - 04.12.2019 r.

Wartość projektu – 2 575 678,00 zł

Wartość przyznanego dofinansowania – 1 278 100 zł