naglowek.jpg
 
Aktualności
IKS "START" i PWSZ Zamość. Mecz inauguracyjny I ligi tenisa stołowego
11-09-2017

Mecz inauguracyjny I ligi południowej tenisa stołowego pomiędzy zespołami IKS "START" i PWSZ Zamość już za nami. W sobotę nasza drużyna stoczyła walkę w pierwszym pojedynku. Warto zaznaczyć, iż na początek sezonu trafiliśmy na zeszłorocznego wicelidera I ligi południowej.

 

Drużyna w składzie:

Andrzej Kaczmartek - kapitan

Grzegorz Janczewski

Tomasz Wiśniewski

Marcin Sankowski

Piotr Pabich - rezerwa

Dominik Ciszewski - rezerwa uległa drużynie z Zamościa 4:6.

Poniżej szczegóły spotkania:

 

Piewszy stół:

Grzegorz Janczewski - Paweł Kozieł - nasz zawodnik po 2 przegranych setach brawurowo odrobił stratę do przeciwnika i wygrał w piękny sposób w ostatnim secie. Wynik spotkania 3:2

 

Drugi stół:

Tomasz Wiśniewski - Daniel Kisielewicz zdecydowana wygrana 3:0, w setach 11:4,11:4 i 11:6.

 

Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje partie; Marcin Sankowski - Marcin Litwiniuk 0:3, Andrzej Kaczmarek - Łukasz Gołda 2:3. Pojedynek Andrzeja Kaczmarek przebiegał ze zmiennym szczęściem, by w decydującym piątym secie przeważyć na korzyść przeciwnika 12:10. Po pierwszej serii gier pojedyńczych wynik spotkania był remisowy 2:2.

 

Niepokonany debel z ubiegłego sezonu Kaczmarek-Wiśniewski również w sobotę nie dał się zwyciężyć, chłopaki swoim zgraniem i świetną taktyką szybko doprowadzili do zwycięstwa 3:0. Na silniejszym, pierwszym stole debel Janczewski-Sankowski uległ mocniejszej parze 0:3.

 

Po grach deblowych wynik meczu nadal był remisem 3:3.

 

Druga seria gier rozpoczęła się meczem Janczewski - Litwiniuk na pierwszym stole. Pierwszy set był wyrównanym pojedynkiem i zakończył się przegraną naszego zawodnika wynikiem 12:14. W następnych setach uległ dobrze dysponowanemu przeciwnikowi 8:11 i 6:11. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.

 

Na drugim stole nasz zeszłoroczny lider II ligi, Tomasz Wisniewski, jak już się przyjęło, jako jedyny zrobił komplet punktów, niezawodny swoją grą i chłodną głową. W spotkaniu z Łukaszem Gołda wygrał 3:0; 11:9, 11: 6 i 11: 5.

 

Wynik meczu po tych pojedynkach nadal był remisem 4;4.

 

W ostatnich pojedynkach swoje zmagania rozpoczęli Marcin Sankowski i Andrzej Kaczmarek.

Wcześniej zakończył się mecz na drugim stole, gdzie Andrzej Kaczmarek uległ Danielowi Kisielewiczowi 1:3, Nasz zawodnik pokazał się od walecznej strony â w ciężkich momentach potrafił odmienić losy pojedynku, zabrakło niewiele...W ostatnim secie przegrał na przewagi 11:13.

Nasz najmłodszy zawodnik, Marcin Sankowski, swoim drugim meczem skupił swoją uwagę większości widzów tym bardziej, że był to ostatni pojedynek spotkania, decydujący o ewentualnym remisie. Świetne zagrania, dużo napięcia, zwroty akcji doprowadziły do wyniku 2:2 i prowadzenia w piątym secie. Niestety nie udało mu się tego utrzymać, gdy sędzia w spornej sytuacji przyznał punkt naszemu zawodnikowi na wynik 5:3, w następnej piłce Marcin zachował się z klasą i oddał punkt przeciwnikowi. Dalej set był bardzo wyrównany i zakończył się przegraną 9:11.

 

Tym samym wynik sobotniego inaugurującego meczu zakończył się wynikiem 4:6, co dla beniaminka I ligi było i tak wspaniałym osiągnięciem.

 

Po raz kolejny okazało się, że tenis stołowy w wykonaniu drużyny IKS "START" jest pełen zaangażowania zawodników i dostarcza wielu emocji kibicom, którzy licznie przybyli (ok. 100 osób) i nieśli naszą drużynę swym mocnym dopingiem. Dobra oprawa tego spotkania była możliwa również dzięki zmianie rozgrywania meczów na salę przy Szkole Podstawowej nr 7, która posiada miejsce dla widowni i doskonałe zaplecze socjalne.

 

Na meczu obecni byli m.in. Prezydent Miasta - Piotr Niedźwiecki , Wiceprezydent Miasta - Elżbieta Szlachetka - Sikora, Wicestarosta Powiatu - Marcin Łabędzki oraz Dyrektor Biura Edukacji i Sportu - Władysław Piotrowski.

 

Następny weekend będzie bardzo pracowity dla naszej drużyny, gdyż rozegra ona dwa pojedynki na wyjeździe z topowymi drużynami tej ligi; w sobotę z GMKS Strzelec Frysztak - mistrzem ubiegłego sezonu I ligi, w niedzielę z UKS VILLA VERDE Olesno - równie utytułowaną drużyną.

 

Najbliższy mecz w Zduńskiej Woli odbędzie się 30 września z UKTS SOKÓŁ Orzesze.

 

Relacja nadesłana przez IKS "START"


 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg