"Elektronik" z nowym boiskiem
05-10-2017

Już można biegać, grać i skakać w dal na nowo otwartym boisku przy zduńskowolskim „Elektroniku”. Mimo padającego deszczu młodzież rozegrała tu już pierwsze międzyszkolne zawody lekkoatletyczne.

Nowe boisko to kompleks lekkoatletyczny z trawiastym boiskiem do piłki nożnej. Składa się na nie bieżnia okrężna z czterema torami, bieżnia prosta z sześcioma torami, skocznia w dal, boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę siatkową, ręczną i koszykówkę. Obiekt jest ogrodzony nowym płotem, oświetlony. Są też nowe trybuny.

Infrastruktura została zmodernizowana w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli” zrealizowanego przez Powiat Zuńskowlski przy udziale finansowym Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Spoerotwej – edycja 2016.

Modernizacja istniejącej infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych im. St. Staszica w Zduńskiej Woli objęła:

- utworzenie bieżni okrężnej o dystansie 330 m czterotorowej;

- wykonanie bieżni prostej o dystansie 100 i 110 m;

- wybudowanie skoczni do skoku w dal wraz z rozbiegiem;

- utworzenie boiska piłkarskiego o wymiarach 48 x 24 mz trawy naturalnej do piłki nożnej;

- zbudowanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 28x15 m;

- remont i przebudowa ogrodzenia wraz z budową nowego ogrodzenia terenu;

- montaż gotowej wiaty na rowery;

- zakup wyposażenia (płotki, bloki startowe, kule do pchnięcia kulą, klaps startowy, belka do skoku w dal, belki do trójskoku, kosze do koszykówki wraz ze stojakami i tulejami, bramki do piłki nożnej, bramki do piłki ręcznej, zestaw do siatkówki wraz ze stanowiskiem trenera);

- remont słupów oświetleniowych wraz z wymianą opraw i kabla zasilającego;

- modernizację trybun (w tym zakup krzesełek i budowa schodów terenowych w nasypie);

- pozostałe prace mające na celu przystosowanie modernizowanej infrastruktury do jak najszerszego wykorzystania przez młodzież szkolną z Zespołu Szkół Elektronicznych, zrzeszoną w klubach sportowych a także innych potencjalnych użytkowników infrastruktury.

Zadanie realizowane było od września 2016 do października 2017.

Z obiektu będą korzystać przede wszystkim dzieci i młodzież z terenu miasta i powiatu, biorące udział w zajęciach indywidualnych i grupowych, kluby sportowe z terenu powiatu zduńskowolskiego, uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych. Ponadto infrastruktura będzie udostępniana uczestnikom zajęć, położonego obok szkoły, Środowiskowego Domu Samopomocy.