Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości
13-11-2017

Mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta pocztów sztandarowych i mieszkańców powiatu do Bazyliki Mniejszej, gdzie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny.

Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego okolicznościowe przemówienie wygłosił Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski.

Przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, partii politycznych, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli oraz instytucji powiatowych i miejskich złożyli wiązanki kwiatów.

Uroczystości odbywały się przy akompaniamencie orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli i udziale klas mundurowych z Zespołów Szkół w Wojsławicach i Karsznicach.

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości to także VI Powiatowy Bieg Niepodległości. W tym roku 10-kilometrową trasę z metą przy pomniku upamiętniającym odzyskanie niepodległości w Strońsku pokonało 230 zawodników. W biegu po raz kolejny wzięli udział przedstawiciele Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Bieg główny, który wystartował z pl. Wolności poprzedził zorganziowany w tym miejscu bieg rodzinny.