Budżetowa sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego
27-12-2017

Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego podjęto uchwałę dotyczącą przyszłorocznego budżetu. Wydatki zgodnie z projektem budżetu to ponad 112 mln zł, dochody powiatu to 101 mln zł. Deficyt w wysokości 11 mln złotych podlegać będzie skredytowaniu.

Duża część budżetu przeznaczona będzie na sfinansowanie inwestycji, m.in. budowę łącznika z drogą ekspresową S8, realizację projektu "Aktywna Dolina rzeki Warty", rozbudowę szkoły w Karsznicach i Zespołu Szkół im. Grzegorzewskiej.

Sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego była też sposobnością do wręczenia Jarosławowi Stulczewskiemu, prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, legitymacji Społecznego Opiekuna Zabytków. Legitymacja taka została w powiecie zduńskowolskim wręczona po raz pierwszy, a jednym z głównych uprawnień opiekuna zabytków będzie informowanie o nieprawidłowościach dotyczących obiektów zabytkowych lub innych cennych budowli. Społeczny opiekun zabytków może zwrócić się z prośbą o pomoc do instytucji takich, jak np.: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, organy urbanistyki, nadzoru budowlanego itp.

Janusz Ratajczyk, prezes Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego spółka z o.o. przedstawił informację na temat sytuacji szpitala po zaprzestaniu działania spółki NZOZ Lekarze Urolodzy Marek Rożniecki i Partnerzy, w zakresie leczenia urologicznego.

Poza uchwałą budżetową, radni podjęli uchwały dotyczące:

- zmian w Uchwale dotyczącej uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2017-2035;

- zmian w Uchwale dotyczącej budżetu na rok 2017;

- ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego;

- uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2018-2035;

- uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018-2020 w Powiecie Zduńskowolskim”.

- szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe.

- zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2018 r.

- zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2018 rok.

jumultithumb_joomla-ua.org.jpg