Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego
07-03-2018

Zakończył się, zorganizowany w Zduńskiej Woli, Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego. Obradowano nad wypracowaniem stanowisk powiatów w kwestiach dotyczących straży pożarnych oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach oświatowych.

Podstawą do dyskusji było stanowisko przygotowane przez powiat łódzki wschodni, dotyczące zmian w pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach, w  związku z reformą oświaty obowiązującą od 1 września 2017 roku.

Dalsza część spotkania dotyczyła działalności i finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Chodzi o zmiany dokonane w przyznawaniu dofinansowania.

Stanowisko w tej sprawie przygotował powiat pajęczański, którego starostą jest Jan Ryś, jednocześnie prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi.

Wypracowane stanowiska samorządowcy skierowali - odpowiednio - do Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody łódzkiego, zarządu województwa łódzkiego, Związku Powiatów Polskich, komendantów - wojewódzkiego i głównego Państwowej Straży Pożarnej, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg