naglowek.jpg
 
Aktualności
Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego
07-03-2018

Zakończył się, zorganizowany w Zduńskiej Woli, Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego. Obradowano nad wypracowaniem stanowisk powiatów w kwestiach dotyczących straży pożarnych oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach oświatowych.

 

Podstawą do dyskusji było stanowisko przygotowane przez powiat łódzki wschodni, dotyczące zmian w pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach, w  związku z reformą oświaty obowiązującą od 1 września 2017 roku.

 

Dalsza część spotkania dotyczyła działalności i finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Chodzi o zmiany dokonane w przyznawaniu dofinansowania.

Stanowisko w tej sprawie przygotował powiat pajęczański, którego starostą jest Jan Ryś, jednocześnie prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi.

 

Wypracowane stanowiska samorządowcy skierowali - odpowiednio - do Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody łódzkiego, zarządu województwa łódzkiego, Związku Powiatów Polskich, komendantów - wojewódzkiego i głównego Państwowej Straży Pożarnej, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
och środ. baner.jpg