Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Zduńskiej Woli

Agnieszka Olejniczak
15 wykonawców wzięło udział w powiatowych eliminacjach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, jakie odbyły się w Zduńskiej Woli. Trzy osoby zakwalifikowano do etapu rejonowego.

Jury w składzie Edyta Kulda, Joanna Sychniak - Paterek i Tomasz Marciniak wysłuchało 15 prezentacji i przyznało nagrody i wyróżnienia. Doceniono pięć osób, ale tylko trzy uzyskały nominacje do eliminacji rejonowych, jakie odbędą się w Łodzi.

W turnieju recytatorskim do dalszego etapu przeszli:
Wiktoria Ratajczyk z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli
Jakub Matusiak z Zespołu Szkół im. Kałużewskiego i Sylli w Zduńskiej Woli.

W kategorii poezji śpiewanej nominację otrzymała Natalia Jaros z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli.

Wyróżnienia w kategorii recytacji, ale bez kwalifikacji do etapu rejonowego otrzymali:
Patryk Białaczyk z ZSE w Zduńskiej Woli
Natalia Sajda z ZS w Zduńskiej Woli.

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko