Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
04-05-2018

Uczciliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne obchody zorganizowano w Alejach Kościuszki przy pomniku Jana Pawła II.

Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. św. Antoniego z Padwy. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicą Łaską pod pomnik Jana Pawła II. Tutaj odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski wygłosił okolicznościowe przemówienie, a przedstawiciele samorządowców, organizacji, służb mundurowych, instytucji, partii politycznych, stowarzyszeń i szkół złożyli wiązanki kwiatów.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zatańczyli uroczyście „Poloneza”, a uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach zaprezentowali musztrę paradną.

Obchody zorganizował Powiat Zduńskowolski.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Zduńskowolskiego, zorganizowany przez Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego LOK Sokół w Zduńskiej Woli, Turniej Rugby organizowany przez Rugby Klub Zduńska Wola oraz Ognisko Patriotyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Patriotyczne.

Weięcej zdjęć dostępnych jest pod linkiem: https://www.facebook.com/Powiat-Zdu%C5%84skowolski-279864265398152/

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg