Rozwój lekkoatletyki na PMOS-ie stał się faktem!
18-05-2018

Powiat Zduńskowolski podpisał dziś umowę na budowę kompleksu lekkoatletycznego wraz z modernizacją boiska do piłki nożnej na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli (wariant 400 m certyfikowany).

Koszt rozbudowy wynosi 3 401 763 zł, z tego dofinansowanie to 1 278 100 zł. Wykonawcą robót budowlanych jest TAMEX OBIEKTY SPORTOWE S.A. z siedzibą w Warszawie. Planowany okres realizacji zadania to lata 2018 – 2019 (planowane zakończenie: październik 2019 r.), w podziale na trzy etapy.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie:

1. nowej bieżni okrężnej sześciotorowej 400 metrowej z bieżnią prostą 110 metrową sześciotorową, o nawierzchni poliuretanowej wraz z systemem odwodnienia z włączeniem zebranych wód opadowych do istniejącego kanału deszczowego;
  2. dwustronnej skoczni do skoku w dal i trójskoku z zeskocznią z odwodnionym dnem oraz rozbiegiem o nawierzchni poliuretanowej;
  3. dwóch rzutni do pchnięcia kulą;.
  4. rzutni do rzutu oszczepem;
  5. skoczni do skoku wzwyż;.
  6. systemu nawodnienia boiska piłkarskiego trawiastego wraz ze studnią głębinową;
  7. wykonanie ogrodzenia panelowego (oddzielającego strefę kibiców od strefy zawodników);
  8. dostawa wyposażenia zgodnego z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki;
  9. chodników z kostki betonowej pozwalających na dojście do istniejących trybun;
  10. ciągu pieszo-rowerowego od bramy od strony ul. Kobusiewicza w stronę mostka na rzece wraz z oświetleniem;
  11. wymiany ogrodzenia od strony ul. Kobusiewicza oraz budowę zjazdu publicznego od tej ulicy.

Nowo powstały obiekt ma uzyskać certyfikację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jako stadion kategorii VB.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej („Orliki Lekkoatletyczne”) edycja 2017, na podstawie umowy z Ministrem Sportu i Turystyki, oraz środków własnych Powiatu Zduńskowolskiego.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg