Powiatowe ćwiczenie obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i obronne
11-06-2018

W dniach 12-13 czerwca br. na terenie powiatu zduńskowolskiego przeprowadzone zostaną  powiatowe ćwiczenie obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i zadań obronnych pod kryptonimem „CENTRUM - 2018”.

Tematem ćwiczeń jest „Weryfikacja przyjętych rozwiązań przygotowujących powiat zduńskowolski do wykonywania zadań obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i zadań obronnych. Koordynacja i współdziałanie organów administracji samorządowej, powiatowych służb, inspekcji i straży oraz formacji obrony cywilnej.”

Ćwiczenia mają na celu ocenę gotowości organów i sił systemu ratowniczego powiatu do prowadzenia działań ratowniczych i ochrony ludności. Pozwolą na weryfikację przyjętych rozwiązań koncepcyjnych wdrażających systemy łączności, alarmowania, obiegu informacji oraz prowadzenia działań ratowniczych.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg