naglowek.jpg
 
Aktualności
Pożar składowiska odpadów w Mostkach. Podsumowanie działań
05-07-2018
Załączniki:

Zakończyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem Wojciecha Rychlika, Starosty Zduńskowolskiego.

 

Podsumowano działania przeprowadzone na terenie Sortowni Odpadów Zmieszanych w Mostkach w powiecie zduńskowolskim. Zgłoszenie o pożarze na składowisku w PSP w Zduńskiej Woli odebrano 4 lipca o godz. 18.08. Dzięki natychmiast podjętej akcji gaśniczej zdołano nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru. Dogaszanie składowiska trwało do godz. 4.54.

 

W akcji gaszenia pożaru brało udział 50 zastępów i 148 ratowników z jednostek straży pożarnej z terenu województwa łódzkiego.

 

Strażacy kwalifikują pożar jako powierzchniowy. Podkreślają również, że w trakcie prowadzonych działań nie było problemów z zaopatrzeniem w wodę.

 

Rozpoczyna pracę komisja ustalająca przyczyny pożaru na wysypisku odpadów w Mostkach. Ustalenia komisji zostaną podane do publicznej wiadomości.

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi informuje, że dzięki prawidłowo przeprowadzonej akcji ratunkowej nie doszło na tym obszarze do skażenia środowiska zagrażającego zdrowiu oraz życiu ludzi i zwierząt.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg