Pożar składowiska odpadów w Mostkach. Podsumowanie działań
05-07-2018
Załączniki:

Zakończyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem Wojciecha Rychlika, Starosty Zduńskowolskiego.

Podsumowano działania przeprowadzone na terenie Sortowni Odpadów Zmieszanych w Mostkach w powiecie zduńskowolskim. Zgłoszenie o pożarze na składowisku w PSP w Zduńskiej Woli odebrano 4 lipca o godz. 18.08. Dzięki natychmiast podjętej akcji gaśniczej zdołano nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru. Dogaszanie składowiska trwało do godz. 4.54.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 50 zastępów i 148 ratowników z jednostek straży pożarnej z terenu województwa łódzkiego.

Strażacy kwalifikują pożar jako powierzchniowy. Podkreślają również, że w trakcie prowadzonych działań nie było problemów z zaopatrzeniem w wodę.

Rozpoczyna pracę komisja ustalająca przyczyny pożaru na wysypisku odpadów w Mostkach. Ustalenia komisji zostaną podane do publicznej wiadomości.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi informuje, że dzięki prawidłowo przeprowadzonej akcji ratunkowej nie doszło na tym obszarze do skażenia środowiska zagrażającego zdrowiu oraz życiu ludzi i zwierząt.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg