74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
30-07-2018

W najbliższą środę, 1 sierpnia wspólnie uczcijmy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik oraz G.R.H. „CHROBRY I” zapraszają do udziału w uroczystości z tej okazji, która będzie miała miejsce o godz. 16.45 przy tablicy upamiętniającej udział zduńskowolan w zrywie sierpniowym 1944 roku.

Tablica znajduje się na ścianie kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 7. Po uroczystości zapraszamy do strażnicy OSP przy ul. Dąbrowskiego 4, gdzie przedstawiona zostanie diorama pn. "Punkt werbunkowy", przygotowana przez G.R.H. „CHROBRY I.”

Partnerami wydarzenia są OSP z w Zduńskiej Woli, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz Koło im. kpt. Władysława Jachowicza ps. "Konar" w Zduńskiej Woli.