74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy...
02-08-2018

Uczciliśmy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość z tej okazji miała miejsce przy tablicy upamiętniającej zduńskowolan, którzy w powstaniu uczestniczyli.

Punktualnie o 17:00, czyli w godzinę "W" zawyły syreny. Uczciliśmy pamieć powstańców trwając w ciszy przez 74 sekundy. Głos zabrali Wojciech Rychlik, Starosta Zduńskowolski oraz major Jerzy Adamczyk. Za poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim modlił się ksiądz prałat Dariusz Kaliński.

Przy tablicy pamiątkowej kpt. Władysława Jachowicza oraz pozostałych uczestników Powstania ze Zduńskiej Woli złożone zostały wiązanki kwiatów. W strażnicy OSP przy Dąbrowskiego można było zobaczyć dioramę historyczną pn. "Punkt werbunkowy" przygotowaną przez G.R.H "Chrobry I".

Uroczystość zorganizowali Powiat Zduńskowolski oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Chrobry I. Partnerami wydarzenia byli OSP z w Zduńskiej Woli, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz Koło im. kpt. Władysława Jachowicza ps. "Konar" w Zduńskiej Woli.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg