XIX Wystawa Rolno-Przemysłowa
21-08-2018

Tegoroczna Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa to nie tylko pełne atrakcji stoiska wystawiennicze ale także kilka godzin spędzonych wraz z mieszkańcami powiatu zduńskowolskiego w świecie mody, fitnessu i pokazów kulinarnych.

Tradycyjnie już jednym z elementów Wystawy było wyłonienie laureatów konkursu na najładniejsze stoisko wystawiennicze. Aves Sp. z o.o. w Gajewnikach w kategorii „przemysł”, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zduńskiej Woli w kategorii „usługi”, Handel Obwoźny Roman Roszkowski w kategorii „rolnictwo” oraz wyróżnienie specjalne konkursowego jury dla TRAKO, dealer Opla - to laureaci tegorocznego konkursu.

Wielu widzów znalazły pokazy kulinarne prowadzone przez szefa kuchni Marcina Bożka oraz uczestnika MasterChefa - Grzegorza Bienia. Pod przewodnictwem profesjonalnych szefów kuchni kulinarne talenty zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli oraz Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Entuzjaści fitnessu, uczestnicząc w pokazach, zapoznali się z ofertą  „Fabryki Centrum Sportu”,  „Fitness Clubu Family Center” i „Areny Fitness”. Specjalny pokaz na tę część programu przygotowała  Agata Biernat, Miss Polonia 2017.

Pokaz swoich tanecznych umiejętności zaprezentowali młodzi adepci tej dziedziny - na co dzień związani ze Studiem Arabesque.

W części artystycznej zobaczyliśmy aktorkę i wokalistkę młodego pokolenia, pochodzącą ze Zduńskiej Woli, Joannę Aleksandrowicz, która zaśpiewała utwory z polskich filmów i musicali.

Clou wieczoru to pokaz mody firm związanych z powiatem. Swoje kolekcje zaprezentowali: Galeria Mody Ślubnej La-Perle, Top Studio, Ferax Sp. z o.o. właściciel marki GATTA, Agraffka - studio mody damskiej, Marconi Fashion, Fabien.

Wystawę zakończył pokaz laserowy. Całość prowadzili Agata Biernat, Miss Polonia 2017, Szymon Nygard i  Paweł Perdek.

Honorowy patronat nad XIX Regionalną Wystawą Rolno-Przemysłową objęli  Wojewoda Łódzki www.lodzkie.eu oraz Marszałek Województwa Łódzkiego  www.promujelodzkie.pl

Patronat medialny: Nasze Radio, 8 TVR, ZW Media, Telewizja Centrum, Dziennik Łódzki, Nasz Tygodnik, portale: ezdunska.pl, nasze.fm, naszemiasto.pl.

Wystawę  zorganizował Powiat Zduńskowolski.  Współorganizator: Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, a partnerem regionalnym Województwo Łódzkie.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg