Kolejne kilometry przebudowanych dróg w powiecie
11-10-2018

Dziś udało nam się oddać do użytku 1,5 km odcinek przebudowanej drogi. Mieszkańcy wsi Choszczewo oraz Woli Kokockiej mogą bezpiecznie poruszać się po nowej konstrukcji 5,5 metrowej jezdni o nawierzchni bitumicznej  na podbudowie z kruszywa łamanego.

W ramach przebudowy we wsi Choszczewo wykonaliśmy chodnik z kostki betonowej, a na całej trasie, do gospodarstw i na pola wykonane zostały zjazdy gruntowe wzmocnione destruktem. Uzupełniliśmy i utwardziliśmy również pobocza kruszywem naturalnym i destruktem asfaltowym, oraz wymienione zostało oznakowanie pionowe.

Przebudowa drogi powiatowej Nr 4909E na odcinku Choszczewo – Wola Krokocka na odcinku 1,5 km o wartość zadania to 1.553.083,76 zł brutto, z czego:

• 342 310,00 zł to pozyskane dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego, pochodzące z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych,
  • 200 000,00 zł. to udział Gminy i Miasta Szadek
  • 990 773,76 zł pochodzi z budżetu Powiatu Zduńskowolskiego

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z siedzibą w Poddębicach, a inspektorem nadzoru inwestorskiego był Pan Bogusław Boryna - Biuro Projektowe „MULTIDROG – TRASA” z siedzibą w Zduńskiej Woli.

Beznazwy-1.jpg
co gdzie kiedy.jpg