100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętujmy razem!
24-10-2018

Zapraszamy do udziału w powiatowych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzeniu towarzyszyć będzie VII Bieg Niepodległości.

11 listopada obchody o godz. 10.00  rozpocznie przemarsz uczestników ulicami: Kilińskiego, Łaską, Kościelną do Bazyliki Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli, gdzie o godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Od godz. 12.00 przy pomniku Marszałka Piłsudskiego złożymy wiązanki kwiatów, tutaj również będzie czas na okolicznościowe przemówienia, wysłuchamy pieśni patriotycznych, zobaczymy  pokaz musztry paradnej i weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu".

Uczestnicy VII Powiatowego Biegu Niepodległości wystartują o godz. 13 z placu Wolności w Zduńskiej Woli. Pobiegną wzdłuż ul. Kościelnej, ul. Widawskiej, dalej drogą do Zapolic, gdzie wyznaczona będzie meta. Zaplanowano także bieg rodzinny. Organizator zapewnia profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu biegu.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: http://rajsportactive.pl/zapisy

O godz. 18.00 w zduńskowolskim Ratuszu odbędzie się gala obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Organizatorem powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości jest Powiat Zduńskowolski. Współorganizatorem biegu jest Rajsport Active. Partnerami wydarzenia są: Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Urząd Gminy w Zapolicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach, Grupa Motocyklowa APC Moto Pasja.

Szczegółowy program:

godz.  9.45  – Rozpoczęcie uroczystości i złożenie kwiatów przed tablicą

Ignacego Boernera - budynek Poczty Polskiej w Zduńskiej Woli,

ul. Kilińskiego 7/11

godz. 10.00 –  Przemarsz uczestników uroczystości ulicami:

Kilińskiego, Łaską, Kościelną do Bazyliki Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli

godz.10.30 –  Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny

godz.11.45 –   Przemarsz uczestników uroczystości ulicą Kościelną na plac Wolności pod   pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

godz.12.00 –   Uroczystości przy pomniku

- udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”- (wspólne śpiewanie      hymnu)

- okolicznościowe wystąpienia

- pieśni patriotyczne i pokaz musztry paradnej