naglowek.jpg
 
Aktualności
Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli. Gra edukacyjna „Droga do Niepodległej”
16-11-2018

Z inicjatywy Rady Młodzieży, Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli przy współpracy z Ewą Zduniak – nauczycielką historii z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli zorganizował dla całej społeczności szkolnej grę „Droga do Niepodległej”.

 

Uczniowie podzieleni na siedem grup na 4 punktach gry musieli zmierzyć się z testem dotyczącym „Ojców niepodległej”, puzzlami z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, rozszyfrowaniem hasła ukrytego w Polskiej Konstytucji oraz zjedzeniem deseru niepodległościowego. Przy każdym punkcie uczestnicy Hufca Pracy odmierzali czas swoim kolegom i koleżankom. O zwycięstwie decydował czas oraz ilość punktów za test. Gra przebiegła w wesołej i życzliwej atmosferze oraz w zdrowej rywalizacji. Nad przebiegiem gry czuwała Kadra Hufca Pracy.

Na zakończenie Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak wraz z Ewą Zduniak wręczyli zespołom pamiątkowe dyplomy, które będą wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Celem gry był rozwój postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej, kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz przybliżenie sylwetek wielkich polskich patriotów.

 

Tekst: Marcin Szymański

Zdjęcia: Barbara Nowak

 

 

Rozpoczęcie gry. Od lewej: Marcin Szymański – wychowawca Hufca Pracy, Ewa Zduniak – nauczyciel z ZSAZ, Katarzyna Wajman – wychowawca Hufca Pracy

 

Punkt I: test o „Ojcach niepodległej”

 

Punkt IV: deser niepodległościowy

Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak podczas gratulacji i podziękowań dla uczestników

Uczestnicy gry edukacyjnej „Droga do Niepodległej”.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg