11. Powiatowy Festiwal Zawodów
10-12-2018

Gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych poznali ofertę edukacyjną szkół podległych Powiatowi Zduńskowolskiemu.

Po raz 11. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli odbył się Powiatowy Festiwal Zawodów. W Festiwalu wzięli udział także pracodawcy i instytucje doradcze. Celem organizacji festiwalu jest chęć ułatwienia młodym ludziom podjęcia decyzji o wyborze kierunku kształcenia oraz wykonywanego w przyszłości zawodu.

Grupy młodzieży oprowadzane były przez „przewodników” po poszczególnych salach, w których szkoły samodzielnie lub we współpracy z pracodawcami przygotowały prezentacje zawodów.

11. Powiatowy Festiwal Zawodów w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 stał się również sposobnością do podsumowania II Powiatowego konkursu fotograficznego "Zawody odkryte w obiektywie". Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatce 1. miejsca - Annie Błaszczyk, uczennicy Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Festiwal Zawodów zorganizowali Powiat Zduńskowolski, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1.