Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin na Mistrzostwach Wielkopolski
25-03-2019

W Malanowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Karate. Kategorie kata i kumite podzielone były na grupy wiekowe i wagowe.  Wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 22 ośrodków z Polski. Zduńskowolski  Klub Karate Kyokushin reprezentowało 9 zawodników.

Wszyscy wystartowali w kata zajmując następujące miejsca:

Karol Konieczko 2. miejsce,

Igor Aniołkiewicz 2. miejsce,

Ewa Pierzakowska i Krzysztof Kunce 4. miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca. Zawody w kata stały na wysokim poziomie technicznym.  O zwycięstwie decydowały niewielkie błędy  w wykonywanym  kata.

Natomiast w kumite wystartowało 6 zawodników. Miejsce 3. na podium wywalczyła Zofia Kikowska, a miejsce 4. zajął Wojciech Komodziński. Walki były ekscytujące zarówno dla publiczności jak i dla zawodników.

Nasi zawodnicy nie zajęli wysokich miejsc,  ale tanio skóry nie sprzedali, a starty należy potraktować jako dobry trening i zdobywanie nowych doświadczeń.

tekst i fot. Bogdan Jankowski - Zduńskowolski  Klub Karate Kyokushin