5-15 Hufiec Pracy. Młodzież uczciła pamięć ofiar Katastrofy Smoleńskiej
11-04-2019

W 9. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej Kadra Hufca Pracy z delegacją młodzieży uczciła pamięć ofiar tragedii, w której zginęło 96 osób w tym para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńscy.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Po nabożeństwie delegacja Hufca Pracy wraz z władzami samorządowymi gminy, miasta i powiatu, oraz przedstawicielami instytucji złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zbiegły się z zakończeniem Rekolekcji Wielkopostnych dla młodzieży. Tematem nauk rekolekcyjnych był fragment  Ewangelii wg. Św. Marka „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nauki głosił Ks. Krzysztof Rogala.

Celem udziału młodzieży w ww. obchodach było rozwijanie i pogłębianie poczucia przynależności do społeczności lokalnej, regionalnej, narodowej i państwowej oraz kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

tekst i zdjęcia: Joanna Siemińska

Delegacja Hufca Pracy przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej: Magda, Wychowawca Hufca Pracy Katarzyna Wajman, Julia, Wychowawca Hufca Pracy Barbara Nowak, Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak

Kadra Hufca Pracy z uczestnikami podczas składania kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Oddanie hołdu ofiarom Tragedii Smoleńskiej przez delegację Hufca Pracy